Dlaczego nie powinniśmy ignorować nawet niewielkiego bólu?

Ból i dyskomfort fizyczny obniżają jakość naszego życia. Jeśli pojawiają się nagle, to zwykle mamy większą chęć do aktywnego przeciwdziałania i zapobiegania mu. Czasem jednak skala bólu zwiększa się powoli, a my po prostu przyzwyczajamy się do niego, tak, jakby był on integralną częścią nas i naszego życia. A przecież nie musi tak być. Naukowcy na całym świecie szukają rozwiązań, które dają poczucie ulgi, leczą i redukują dyskomfort, w służbie dobrej jakości życia naszego i naszych bliskich.

Warto pamiętać, że nie należy ignorować nawet niewielkiego bólu, gdyż dyskomfort obniża poczucie pewności siebie. Ból należy do największych „rozpraszaczy” uwagi. Trudniej jest nam przeżywać pozytywne emocje, gdyż dyskomfort obniża jakość relacji, zwiększa wybuchowość i nerwowość oraz nie sprzyja budowaniu rozwijających, owocnych więzi. Przez ból spada także nasza kreatywność i zdolność do poszukiwania rozwiązań. Pamiętajmy, że profilaktyka i szybka reakcja na dyskomfort pomaga zmniejszać koszty bólu – zarówno finansowe, zdrowotne, jak i emocjonalne. Bo nie ma chyba nic ważniejszego od dobrostanu psychofizycznego – naszego i naszych bliskich!

Ale Ty tak nie rób

Psycholog radzi

Marta Rolnik

To Ci pomoże

sachol

Żel stomatologiczny

Sachol to żel stomatologiczny, który skutecznie przynosi ulgę w dolegliwościach dziąseł.

dowiedz się więcej

SACHOL

Aftigel na afty

Sachol Afitgel pomaga w leczeniu aft, aftowego zapalenia jamy ustnej i mikrozmian w jamie ustnej wywołanych przez protezy i aparaty ortodontyczne.

dowiedz się więcej

A to miej zawsze przy sobie

Lepiej zapobiegać,
niż leczyć

A czy wiesz, że...?

Krótko i na temat

Wgryź się w to

Kłopotliwy ząb mądrości

Prawidłowo wyrzynający się ząb mądrości nie powinien boleć oraz powodować dyskomfortu. dowiedz się więcej

Irena Bukowska

dr hab. n. med. / stomatolog